Buradayız
Şerifali Mah Barbaros Cad. Miras Sok. No:18 İstanbul - Türkiye
Bize Ulaşın
+90 (216) 420 22 22
Hafta İçi Çalışma
9.00 - 19.00

Araç Kaplama ve Uygulama

Araç Kaplama

Araç kaplama birçok alanda kullanılmaktadır. Görsel amaçlı estetik görünmesi için ya da reklam amaçlı birçok kitleye hitap etmek için araç kaplama işlemleri gerçekleştirmektedir. Araç kaplama ; araç giydirme, araç giydirmede renk değişimlerinden yararlanma ve araç folyolarının üretilip araca giydirilmesi şeklinde olmaktadır.

Araç Giydirme

Araç giydirme işlemleri, araçların sağlamış olduğu imkanlardan yararlanarak reklamcılık konusunda oldukça geniş yol kat edilmesine vesile olmuştur. Bu işlemler araçların görsel olarak göze hitap edecek şekilde kaplanması işlemine denilmektedir. Firma logosu kullanılarak, ürünlerin görsel şekilde estetik değer yargısı oluşturularak araçların üzerine kaplama yapılması durumudur.

Bu sayede reklamcılık alanında daha çok kişiye hitap edilebilmektedir. Araçların üzerindeki reklamlar her gün daha fazla kitleye hitap eder. Araç giydirme işlemleri özel bir ekip ile yapılmaktadır. Bu ekip araçların modeli ve giydirme işlemleri konusunda uzman olması sebebiyle kolay ve garanti kapsamında giydirme işlemlerini gerçekleştirmektedir.

Araç giydirme işlemi yapılırken, öncelikli olarak aracın ölçüleri belirlenmektedir. Bu ölçüler kapsamında uygulama yapılacak görsel tema ya da renk grafikerler tarafından tasarlanmaktadır. Araç giydirme işlemi yapılırken kesme gereken yerlerin düzgün görünmesi açısından sade kalması da gene grafikerler tarafından planlanmaktadır. Bu alanlar hesaplandıktan sonra onaya gönderilir. Müşterinin onay vermesinin ardından dijital baskıya gönderilerek araç giydirme, araç folyoları hazırlanmış olur. Ardından araçlara esnetilerek yapıştırma işlemi yapılır. Bu yapışkanlar hiçbir şekilde aracın orijinal boyasına zarar vermemektedir.

Araç Renk Değişimi

Desenli, bukalemun, reflektif, mat, parlak vb. araç renk değişimi imkanları bulunmaktadır. Araç renk değişimi yapılırken, araçların orijinal boyalarına zarar verilmemektedir. Ayrıca araçların üzerinde giydirme sırasında meydana gelen hava kabarcığı oluşumunu engellemek amacıyla özel sistem kullanılmaktadır. Bu sayede araçlarınızın renk değişimi işlemlerini de kolaylıkla yaptırmanız mümkündür. Araç renk değişimi kendiliğinden renk değiştiren sistemler olduğu gibi, araç giydirme tarafından tek özellikli renklerden de yararlanılmaktadır.

Araç Folyoları

Araç folyoları, araç giydirilmesine yardımcı olan folyolar olarak da adlandırılmaktadır. Bu sayede oldukça kuvvetli ve sağlam şekilde araç giydirme işlemlerine tabi tutulurlar. Araç folyolarının maksimum kalınlığı 0.05 mm. den oluşmaktadır. Bu incelikte esnek bir şekilde araç giydirmesinin yapılması, araçta giydirme işlemi yapılan rengin orijinal rengiymiş gibi durmasına yardımcı olur. Esnek olan araç folyoları hem kolay giydirmeyi hem de aracın orijinal renginin korunmasını sağlamaktadır.

Yorum Yapın

WhatsApp chat