Buradayız
Şerifali Mah Barbaros Cad. Miras Sok. No:18 İstanbul - Türkiye
Bize Ulaşın
+90 (216) 420 22 22
Hafta İçi Çalışma
9.00 - 19.00

One Way Vision Nedir?

One Way Vision Nedir?

 

 

One Way Vision Baskı Nedir? ülkemizde bu adı ile kullanılmaz. Delikli folyo olarak bilinir. Bunun nedeni ise, bu baskı çeşidinin İngilizce bir ad içeriyor olması ve halk arasında ismin unutulmalara sık maruz kalmasıdır. Bu baskılar reklam amaçlı olarak kullanılmaktadır. PVC malzemesinden üretilmektedir. Aynı zamanda boyutundan dolayı kazaya mahal vermemesi adına da hava geçirmesi için delikli olma özelliği göstermektedir. Çoğunlukla camlara yapıştırılır. Gene de ürünün hava geçirmesi sağlık açısından önemlidir. Burada kast edilen hava rüzgar değildir. Küf ve bakteri oluşumunu önlemek amacı ile meydana gelen durumları ortadan kaldırmaya yönelik ortamdaki hava ile temasıdır. Cam yüzeyine içten yapıştırılır. Delikli olmasının birçok kullanım kolaylığı sağladığı görülmektedir. Dışarıdan içeriyi göstermez fakat delik kanalları sayesinde içeriden dışarıyı gösterebilmektedir. Ayrıca direkt vuran güneşi engelleme açısından da kullanışlıdır. Yapışkan olduğu için sökülüp takılması uygun değildir. Genellikle etüt merkezi, dersane, şirket, firma vb. yerlerde yüzeyin sırf cam ile kapladığı büyük alanlarda reklam amaçlı yapılan bir uygulama olma özelliği göstermektedir.

 

One Way Vision Kullanım Alanları

 

Baskı yapılacak olan yüzeyin şeffaf ya da beyaz renkli olması gerekmektedir. Tabi ki bu bir kural değildir. Fakat baskılardan daha iyi sonuç alabilmek ancak bu şekilde mümkün olacaktır. Beyaz fonun üzerine yapılacak olan bu baskı tekniği ile olabildiğince profesyonel sonuçlar alınması mümkündür. One way vision baskıların arka tarafının siyah olması gerekmektedir. Bunun nedeni cam yüzeylere yapıştırıldığında dışarıdan reklamı görenler olur. Ancak içeriden reklam görülmez. Ancak siyah bir renk ile yapışkanın arka yüzeyi belirlenirse, herhangi bir çarpma, vurma vb. kazalar ile karşılaşılmaz. İçeriden de o camda one way vision baskı olduğu anlaşılır. Bina giydirme işlemleri yapılırken dış tarafa önem verildiği kadar iç tarafa da önem verilmesi gerekmektedir. İçeriden hem dışarının görünmesini sağlamak hem de güneş koruyucu bir panel olarak bu baskı çeşidini kullanmak mümkündür. Bu baskıların kullanıldığı iç mekânlar tamamen karanlık olamaz. Hafif loş bir alan olarak durur. İçeriden dışarıyı görebilme oranına bakıldığında yüzde seksen düzeyinde geniş bir görüntü imkanı sağlamaktadır.

 

One Way Vision Baskı Nerede Kullanılmalıdır?

 

Geniş cam yüzeylerde one way vision baskı kullanımı gerçekleşmelidir. Cam yüzey üzerinde delikli folyo olarak bilinen bu baskının kullanımı oldukça kaliteli bir görüntü vermektedir. Cam binaların dış cephe giydirmelerinde kullanılsa da bu duruma ek olarak farklı kullanım alanı da bulmaktadır. Cam kapıların üzerine logo olarak tercih edilir. Mağaza vitrinlerinde son zamanlarda popülerliğini korumaktadır. Yalnız bu alanda komple kaplama değil kısmi kaplama olarak kullanılmaktadır. Kullanılan malzemenin yapışkan olması nedeni ile istendiği zaman çıkarılabilme özelliği vardır. Mağaza vitrin camlarında sezona uygun olarak takılıp çıkarılmakta ve dönem dönem yenilenmektedir. Bu işlem sırasında hiçbir şekilde çevreye zarar verilmemektedir.

Yorum Yapın

WhatsApp chat