Buradayız
Şerifali Mah Barbaros Cad. Miras Sok. No:18 İstanbul - Türkiye
Bize Ulaşın
+90 (216) 420 22 22
Hafta İçi Çalışma
9.00 - 19.00

Broşür

Broşür Nedir?

brosur cesitleri

Broşür nedir? Ürünlerini ve verdiği hizmetleri tanıtmak isteyen birçok firma broşür kullanmayı tercih eder. Broşürler diğer reklam araçlarına oranla daha ekonomik ve pratik bir reklam materyalidir. Broşür, firmanızın daha profesyonel ve uzman görünmesine katkıda bulunur. Ayrıca ürünlerinizin daha aktif bir şekilde tanıtılabilmesi için de yardımcı olur. Broşür tasarlatmakta ve dağıtmaktaki amaç, ürün hakkında daha doğru ve net bilgiler vererek müşterinin ilgisini çekmektir. Bu şekilde ürün, hizmet ve kampanyalarınız tanıtılmış olur ve aynı zamanda da marka bilinirliği artırılmış olur.

Hazırladığınız broşür ile müşteriye kendinizi anlatacağınız için etkili ve iyi hazırlanmış, detaylara dikkat edilmiş bir tasarım hazırlatmak çok önemlidir. Broşür bastırmanızdaki en büyük hedefiniz müşterinin dikkatini çekmek ve aklında yer etmek olmalıdır. Ticarette müşteri kazanmanın en etkili yöntemi, müşterinin aklında iyi bir izlenim bırakmaktır. Dikkat çekmeyi başaran ve müşterinin beğenisini alan bir broşürden mutlaka geri dönüşler olacaktır. Bu yüzden fikir aşamasından tasarım aşamasına, bası aşamasından dağıtım aşamasına kadar her adımı dikkatlice planlanmış bir broşür hazırlanmalıdır. Belli bir maliyet ve zaman ayırıp yaptırdığınız broşürünüz amacınıza hizmet etmesi markanız açısından olumlu olacaktır.

Broşür Tasarımı Nasıl Daha Etkili Hale Getirilebilir?

Broşür nedir? İyi hazırlanmış bir broşür, markanız için çok iyi bir reklam aracıdır. Hazırladığınız broşürün daha etkili olması için hem tasarımda hem de dağıtım aşamasında dikkat edilecek hususlar vardır. Broşürünüzün daha dikkat çekici olması için göze hitap edebilir olması önemlidir. Göze hitap eden bir tasarım olmasının nedeni, müşterinin ilgisini çekerek broşüre yönlendirmek ve dikkatli incelemesini sağlamaktır. Göze hitap eden etkili bir tasarım yapmak için kullandığınız görsellerin kaliteli olması, broşür üzerinde düzgün durması önemlidir. Yazı fontlarında, arka planda ve görsellerde kullandığınız renklerin birbirine uyumlu olması ve gözü yormaması da diğer önemli noktadır.

Broşür nedir? Etkili yazıların yer aldığı broşürler, müşteriler tarafından daha uzun süre incelenir ve yazılar daha çok okunur. Müşterilerin hemen atmadığı, inceleyip okuduğu broşürlerde sıkıcı olmayan, kısa ve net olarak anlatılmak isteneni veren metinler yer almalıdır. Yazılar tek seferde okunduğunda bile akılda kalıcı olacak şekilde yazılmalıdır.,

Bir diğer önemli detay da, hazırlanan broşürün kullanılacağı zaman aralığıdır. Yani uzun vadeli mi yoksa kısa vadeli mi olacağı önemlidir. Bu noktada, şunu belirtmek isteriz ki çok uzun dönemli olarak planlanıp hazırlanan bir broşür, zaman içerisinde güncelliğini kaybetme riski taşıdığı için uzun dönemli olması çok mantıklı değildir. Kısa vadeli, yani dönemlik olan broşürler daha verimli olacaktır. Broşür nedir? Zaman içerisinde firmanızın telefon numarası veya adresi gibi güncel bilgilerinin değişebilme ihtimali vardır. Müşterinin eline geçen çok eski bir broşür olduğunda bu bilgilerin yanlış olması durumunda broşür işlevini yerine getirememiş ve işe yaramamış olacaktır. Dönemlik hazırlanan broşürlerde bu risk daha az seviyededir. Broşür yakın bir zamanda hazırlandığı için bilgileriniz hala günceldir ve doğrudur. Müşterinin elindeki doğu bilgiler içeren broşür ile geri dönüş alabilirsiniz.

Broşür nedir? Ayrıca, çok kısa dönemli olan reklamlar veya kampanya tanıtımları için broşür yerine el ilanı tercih etmenizi öneririz. Çünkü çok kısa bir süre için, uzun uğraşlar sonucunda bir broşür hazırlatmak ve bastırmak daha maliyetli olacaktır. Bu nedenle kısa dönemli kampanya, indirim veya tanıtım haberleriniz için el ilanları bastırmak daha iyi bir yoldur.

Broşür Çeşitleri

  • A7 (10x21cm) Ebatlı Kuşe Kağıt Broşürler
  • A5 (14x20cm) Ebatlı Kuşe Kağıt Broşürler
  • A4 (21x29cm) Ebatlı Kuşe Kağıt Broşürler
  • A3 (29x42cm) Ebatlı Kuşe Kağıt Broşürler
  • Tek Yüz Baskılı Kuşe Flayer
  • Katlamalı (Kırımlı) Broşürler
WhatsApp chat