Buradayız
Şerifali Mah Barbaros Cad. Miras Sok. No:18 İstanbul - Türkiye
Bize Ulaşın
+90 (216) 420 22 22
Hafta İçi Çalışma
9.00 - 19.00

Dış Mekan Baskı

Dış mekan baskı iç mekan dijital baskı da ise bu tam tersidir. Adından da anlaşıldığı gibi  açık alnlarda kullanılmaktadır. Dış mekan dijital baskılar solvent bazlıdır bu nedenle soğuk ve sıcak suya dayanıklı baskılardır. Laminasyona gerek yoktur. Dış mekan dijital baskılar uzun ömürlüdür açık alanda her mevsimde kullanılabilir. Dijital baskı kullanım alanları uzaktan görülen tüm alanlarda kullanılabilir. Bunlar;

Folyo Baskı

Folyo baskı nedir? Genellikle tanıtım amaçlı olarak reklam sektöründe kullanılmaktadır. Daha çok kullanıcıya hitap eden ürünler için geçerliliğini korumaktadır. Sert bir zemin üzerine yapıştırılarak kullanılır. Folyo baskıları arka tarafı genellikle yapışkanlıdır. Bu Da reklam alanında fazla kitleye hitap edebilmesi açısından oldukça kullanışlı bir işlemdir. Folyo baskı ürünler istenildiği şekilde kesilir ya da ekstra işlemden geçebilir. Bu sayede avantajlıdır.

Duratrans Baskı

Duratrans baskı

Duratrans baskı nedir? Reklam tabelaları, billbordlar ve afişler ile dolu dünyamızda sokakta, AVMlerde, hastane, okul, toplu ulaşım araçları vb. her yerde reklam sektörünün bizzat içerisinde yer aldığı konular bulunabilmektedir.

Kamuoyu ile paylaşılması gereken bilgilerin bir şekilde göze de hitap edecek şekilde yansıtılması gerekmektedir. Duratrans baskı nedir? Şehirlerde yolda yürürken her açıdan farklı reklam özellikleri görmek mümkündür. Reklam sektöründe kullanılan bütün araç ve gereçlerin ortak noktası baskı özelliğidir.

One Way Vision

One Way Vision Baskı ülkemizde bu adı ile kullanılmaz. Delikli folyo olarak bilinir. Bunun nedeni ise, bu baskı çeşidinin İngilizce bir ad içeriyor olması ve halk arasında ismin unutulmalara sık maruz kalmasıdır. Bu baskılar reklam amaçlı olarak kullanılmaktadır. PVC malzemesinden üretilmektedir.

Araç Giydirme

araç giydirme

Araç kaplama birçok alanda kullanılmaktadır. Görsel amaçlı estetik görünmesi için ya da reklam amaçlı birçok kitleye hitap etmek için araç kaplama işlemleri gerçekleştirmektedir. Araç kaplama ; araç giydirme, araç giydirmede renk değişimlerinden yararlanma ve araç folyolarının üretilip araca giydirilmesi şeklinde olmaktadır.

Bina Cephe Giydirme

Bina cephe giydirme, cam kaplama ya da penceresiz düz bir noktası bulunuyorsa, bina cephe giydirme işlemleri için yeterlidir. Bina boyutunun önemi yoktur. Bina cephe giydirme işlemleri uzaktan görülme saplamak amacı ile oluşturulmaktadır. Hem yakın hem uzak kitleye hitap edebilmek amacı ile yapılan bu reklam çalışmalarında oldukça hassas davranılması gerekmektedir.

Branda Baskı

branda baskı nedir

Branda baskı nedir? Açık havada reklamcılık faaliyetleri için kullanılmaktadır. Branda baskılar hazırlanış malzemelerine göre bütün hava şartlarına dayanıklı ürünlerdir. Branda baskı çeşidi, dış mekan baskı makinesi üretimine dahil olur.

Kullanım alanı, inşaat kapaması, organizasyon sahne kurulumu, emlak afişi, ışıklı ve ışıksız tabela kullanımında yer almaktadır. Dış mekan için üretilse de büyük organizasyonlarda hem iç mekan hem de dış mekanda kullanıma uygundur.

Mesh Baskı

Mesh baskılar delikli branda baskı olarak da bilinmektedir. bu ürünler cephe kaplaması için uygunluk göstermektedir. Baskı vinil brandanın delikli halidir. Bu nedenle delikli branda baskı denilmektedir. Fakat piyasada mesh baskı ismi ile bilinmektedir.

Billboard Baskı

Dış mekan dijital baskı türleri ; Folyo baskı, vinil baskı, branda baskı, one way vision baskı, mesh baskı, cast folyo baskı, şeffaf folyo baskı, duratrans baskı, blackout baskı, yer grafiği baskıdır. Dış mekan dijital baskılarda baskının kaliteli olması çok önemlidir bu nedenle seçilen görselin yüksek çözünürlükte olması gerekmektedir. Baskının kaliteli olması ile birlikte baskı makinesininde yüksek kalite de baskı yapıyor olmalıdır.

WhatsApp chat