Buradayız
Şerifali Mah Barbaros Cad. Miras Sok. No:18 İstanbul - Türkiye
Bize Ulaşın
+90 (216) 420 22 22
Hafta İçi Çalışma
9.00 - 19.00

Duratrans Baskı

Duratans Baskı Nedir?

Duratrans baskı nedir? Reklam tabelaları, billbordlar ve afişler ile dolu dünyamızda sokakta, AVMlerde, hastane, okul, toplu ulaşım araçları vb. her yerde reklam sektörünün bizzat içerisinde yer aldığı konular bulunabilmektedir. Kamuoyu ile paylaşılması gereken bilgilerin bir şekilde göze de hitap edecek şekilde yansıtılması gerekmektedir. Duratrans baskı nedir? Şehirlerde yolda yürürken her açıdan farklı reklam özellikleri görmek mümkündür. Reklam sektöründe kullanılan bütün araç ve gereçlerin ortak noktası baskı özelliğidir.

Hepsi baskı tekniği kullanılarak yansıtılmış ürünlerdir. Bu baskılar, kullanılan materyale ve kaliteye göre değişmektedir. Baskının tekniğine uygun olarak farklı isim ile adlandırılmakta ve bu baskı tekniğinin her birinin ayrı özelliği bulunmaktadır. Sonuç olarak reklam sektörünün olmazsa olmazı baskılardır. Bir reklamın hedef kitleye en ideal şekilde sunulması için çeşitli baskı teknikleri geliştirilmektedir. Bu işin içerisine teknolojik imkanlar da eklenince ortaya profesyonel anlamda uygulanmış baskılar çıkmaktadır. Duratans baskı nedir? Profesyonel alanda yapılmış bir baskı uygulama tekniğidir.

Duratrans Baskı Özelliği

Dijital baskı imkanı, uygulanacak olan baskı çeşidinin dijital ortamda incelenmesi yönünde oldukça başarılı çalışmalara ve diğer baskı çeşitlerinin doğmasına zemin hazırlamıştır. Görsellerin bilgisayar ortamında istenildiği şekilde düzenlenmesi ve tasarımının oluşması duratans baskının temelini oluşturur. Duratrans baskı nedir? Hızlı kolay ve pratik bir şekilde uygulanan dijital baskının bir çeşidi olarak karşımıza çıkmaktadır.

Duratrans baskı nedir? Baskı çeşidinde içten aydınlatmalı sistemler kullanılır. Duratans baskı yapılır ve bu baskının konulacağı alanın içerisinden ışık geçmesi gerekmektedir. İçten aydınlatmalı olarak arka tarafta ışık kullanılan reklam panolarının içerisine yerleştirilen bir baskı çeşididir. Kaldırımlarda, AVM ve tramvay, otobüs durağı gibi toplu taşıma yerlerinde görebileceğimiz reklam çeşitlerinin kullanıldığı baskı çeşidine duratrans baskı denilmektedir.

Backlit Baskı Duratrans Baskı Nedir

İç mekâna baskı için kullanılan özel bir tekniği içerir. Baskılı resim yüzeyinin parlak olması gerekmektedir. Duratrans baskı nedir? Bu baskılara aynı zamanda backlit baskı da denilmektedir. İç mekanlarda kullanım alanı daha fazladır. Dış mekanlarda ise, yakından görülebilecek alanlar tercih edilmektedir. Kaldırımlar bu dış mekan uygulamalarının en baş yeridir. Özellikle açık AVM tarzının giderek yaygınlaştığı ülkemizde bu tarz baskıların dış mekanda kullanıldığı da görülmektedir.

Gece görüşü sağlar. Gündüz ve gece rahatlıkla görülebilir konumdadır. Akşam bu baskının içinde bulunduğu aydınlatmanın da çalışması ile birlikte profesyonel anlamda reklam amacına ulaşır. Bu baskı yöntemi kullanılırken konulduğu yer önemlidir. Işığı arkadan alabilecek alanlara konulması gerekmektedir. Gündüz güneş ışığını arkadan alması, akşamda çevresindeki herhangi bir aydınlatmayı arkasına alıyor olması gerekmektedir. Çünkü baskının kendisi ışık içinde olduğu için reklamın daha net göze çarpabilmesi adına çevredeki ışıklandırma sistemlerinin de olabildiğince geri planda kalması gerekmektedir.

Duratrans baskı nedir? Bu malzemelerin ışık geçirgenliği yüksektir. Karşıdan yanlış şekilde alınacak bir ışık ile reklam amacına uygun hizmet etmez. Bu nedenle duratrans baskı yaptıracaksanız, baskının kalitesi, konulduğu yer ve çevresinin de ışıklandırma düzeylerine dikkat etmeniz gerekmektedir. Tasarımdan başka çevresel faktörler ile de uğraşmanız gerekecektir.

Yorum Yapın

WhatsApp chat