Buradayız
Şerifali Mah Barbaros Cad. Miras Sok. No:18 İstanbul - Türkiye
Bize Ulaşın
+90 (216) 420 22 22
Hafta İçi Çalışma
9.00 - 19.00

Folyo Baskı

Folyo Baskı Nedir?

Folyo baskı nedir? Genellikle tanıtım amaçlı olarak reklam sektöründe kullanılmaktadır. Daha çok kullanıcıya hitap eden ürünler için geçerliliğini korumaktadır. Sert bir zemin üzerine yapıştırılarak kullanılır. Folyo baskıları arka tarafı genellikle yapışkanlıdır. Bu Da reklam alanında fazla kitleye hitap edebilmesi açısından oldukça kullanışlı bir işlemdir. Folyo baskı ürünler istenildiği şekilde kesilir ya da ekstra işlemden geçebilir. Bu sayede avantajlıdır. Folyo baskı nedir? Oldukça kullanışlı ve istenilen şekle girmeye oldukça müsait olan ürünlerdir. Genellikle folyo baskılar rakamlardan, yazılardan ya da görselden oluşmaktadır. Her çeşit desen üzerine folyo baskı şekillendirilip bunun sonucunda da üretime girebilir. Folyo baskılar pvc folyo olarak da geçmektedir. Folyo baskı ürünlerini renk bakımından çok fazla alternatif kullanım alanı ile görmek mümkündür. Tasarım açısından ve renk çeşidi açısından sıkıntı çekilmeden her konuda folyo baskı üretimi gerçekleştirilebilmektedir.

Folyo Baskı Kullanım Alanları

Folyo baskı nedir? Folyo baskı çeşidi, kendinden yapışkanlı olarak üretilmiş bir baskı ürünüdür. Folyo baskı ürünlerinin en sık kullanım alanı gösterdiği yerler reklam baskılarında araç kaplama, dış cephelerde cam kaplama, tabela kaplama, yüzey kaplama ve sticker etiket üretimindedir. Ayrıca son derece popüler olan örümcek stand yapımı bölümlerinde de folyo baskıya yer verilmektedir. Bu baskı çeşidi bir nevi dijital baskı ile kalama sanatının birleştirilmiş olduğu bir uygulamadır diyebiliriz.

Günümüzde en sık kullanım alanı ise yaşam alanlarımızdır. Evlerde mutfak ve banyolarda kendine estetik bir alan bulmuştur. Mutfak buzdolabı, çamaşır makinesi, bulaşık makinesi gibi yüzeylerinin çizilmesini önlemek amacı ile ev hanımları evlerini folyo baskı ile dekore etmektedir. Ayrıca bu baskı çeşidinin su geçirmez özelliği ile birlikte çeşitli kaplama alanlarında da kendini bulmuştur.

Mutfak ve banyo fayanslarından sıkılan hanımlar folyo baskı ürünleri kullanarak tezgahlarının da, fayanslarının üzerinde bu kendiliğinden yapışkanlı malzemeyi yapıştırıp yaşam alanlarını yeniden dekore etmektedir. Yeni bir fayans yapılması durumunda maliyet aşırı yüksek olacaktır. Kiracı olan kişiler kendi evleri olmadığı için fayans değişikliği yapmak istememektedir. Ev sahipleri evlerinde kırılan ve atlayan yerleri dekore etmek amacı ile ekonomik olarak folyo baskı ürünlerinin kapatıcılık özelliğinden de yararlanmaktadır. Bu bakımdan da oldukça kullanışlı bir alan ile son günlerin popülaritesini kazanmış durumdadır.

Bu baskı kullanım alanı ve kullanım amacı olarak koruyucu özelliğini kullanır. Bu özelliği sayesinde belirli bir son kullanma tarihi olan ürünlerin daha az hasar görmesini ve bu kullanım tarihlerinin uzatılmasını sağlamaktadır.

Folyo Baskı Çeşitleri

Folyo baskı nedir? Folyo baskılar kullanım alanlarına göre çeşitlere ayrılmaktadır. Bu da yaşamımızda her açıdan folyo baskıyı bulabildiğimiz durumları bir nevi özetler.

İç mekan folyo baskıları ve dış mekan folyo baskıları olarak baskı çeşitleri ikiye ayrılmaktadır. İç mekan folyo baskılarının içerisinde; poster, fotoblok foreks, kanvas tablo baskı çeşitleri, sticker baskıları, yer grafiği baskıları, floor grafik baskıları, şeffaf folyo baskıları gösterilebilmektedir. Dış mekan folyo baskıları ise, mesh baskı, One Way Vision baskı, delikli folyo baskı, pole banner baskı, sahne arkası baskıları yer almaktadır.

Yorum Yapın

WhatsApp chat