Buradayız
Şerifali Mah Barbaros Cad. Miras Sok. No:18 İstanbul - Türkiye
Bize Ulaşın
+90 (216) 420 22 22
Hafta İçi Çalışma
9.00 - 19.00

Fotoblok Baskı

Fotoblok Baskı Nedir

Fotoblok baskı poster ya da resimlerin özel kartonların üzerine yapıştırılması ve üzerine laminasyon yapılması sonucu elde edilen dijital baskı türlerinden biridir. Uygulanan bu işlem ile hem poster hem de resimler silinebilir hale gelmektedir. İstenilen her boyutta tasarlanabilir bu sayede kullanıcıları son derece memnun kalırlar. Baskı uygulamaları çoğunlukla grafik tasarım ve sunumları ile fotoğraflarda kullanılmaktadır. Fotoblok baskı sunumu ile yapılmış olan zemin birbirinden farklıdır ve mimari alanla bir yapı malzemesi olarak kullanılabilir. Görselin daha dik ve sağlam durmasını sağladığı için dekorasyon malzemesi olarak ta kullanılır.

Hafifliği nedeni ile de çok fazla tercih edilmektedir. Alüminyum köpük malzemesi olan Fotoblok baskılar resim alanlarında uygulanan yeniliklerden biridir. Hafif bir malzeme olan fotoblok baskıların duvara montajının kolay olması da tüketicilerine kolaylık sağlamaktadır. Yüksek kalitede görüntü özelliği sunan fotoblok baskı istek ve talepler doğrultusunda üretildiğinden dolayı memnuniyet kaçınılmaz olmaktadır.

Fotoblok Baskının Kullanım Alanları

Kullanım alanları, özellikle fotoğraf sunumu ve grafik tasarımlarda kullanılmaktadır. Sunumu yapıldığı zeminden ayıran fotoblok baskı mimarlık alanında da bir maket malzemesi olarak da kullanılabilmektedir. Üstün standartlı bir dekorasyon malzemesi olan fotoblok baskılar tüm iç mekanlarda kullanılabilmektedir.

 

Fotoğraf ve poster uygulamaları,

Grafik tasarımlar,

Dijital baskı zeminleri,

Mimarlık alanları.

 

Fotoblok Özellikleri ve Ölçüleri

 

Fotoblok baskı, kartondan daha kalın içi sıkıştırılmış sünger gibi bor kağıt çeşididir. Kalınlığı 5mm olup, plaka olçüsü 156*305 cm’dir. Folyo baskıları fotoblok üzerine sıvama yapılmaktadır. Çerçeve olarak arkasına ayak takılır, misina ile dönkart olarak da kullanılır.

 

Dijital baskı zeminlerinde fotoğraf zemini, poster, pankart uygulamalarında, grafik, tasarım, mimari iç mekan uygulamalarında ve üç boyutlu işlerde  hafif oluşu ve düz zemininden dolayı tercih edilir.

 

BEYAZ: Presli hafif 150gsm ) astarlı kağıttır.

KRAFT: Preslenmiş PS köpüyle laminetli mukavva kağıdı (175gsm) her iki tarafı astarlı.

POP-KRAFT/WHITE: Preslenmiş PS köpüyle laminetli mukavva kağıdı bir bölümünde ve diğer bölümünde beyaz kağıt vardır.

SİYAH: Preslenmiş siyah köpükle Siyah laminent (120gsm) kagıtlı her iki tarafı.

RENKLİ: Preslenmiş siyah köpükle renkli (120gsm) kagıtlı bir tarafı renkli diğer tarafı beyaz.

KENDİNDEN YAPIŞKANLI: Hassas baskı uygulanarak kendinden yapışkanlı astarıyla bir tarafı uygulanmış olarak bırakılan diğer tarafıda kağıt olan bir ürün.

Fotoblok Baskı Fiyatları

 

Fiyatları istek ve talepler doğrultusunda değişkenlik göstermektedir. Kaliteli ve uygun fiyatlı fotoblok baskı en az atık ile en çok verimi elde etmenizi sağlayacağından dolayı daha ekonomik olacaktır. Sizlerde alanında uzman ekip ve profesyonel ekipmanlar ile hizmet veren Aycopy reklam ve dijital Baskı merkezi firmamızdan baskı hizmeti almak ve baskı fiyatları hakkında net bir bilgiye sahip olmak isterseniz 0216 420 22 22 numaralı telefondan bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Yorum Yapın

WhatsApp chat