Buradayız
Şerifali Mah Barbaros Cad. Miras Sok. No:18 İstanbul - Türkiye
Bize Ulaşın
+90 (216) 420 22 22
Hafta İçi Çalışma
9.00 - 19.00

Pleksi Baskı

Pleksi Baskı Nedir?

Pleksi baskı nedir? Renkli ve renksiz çeşidi bulunan plastik cam. Saydam ve yarı saydam olabilir. Kolay işlenebilen, kesilebilen delinebilen, hafif bir plastik yapısı vardır.

Pleksi Uv Baskı

Pleksi uv baskı işlemini, İstanbul Beykoz ilçesinde bir müşterimiz için şeffaf pleksi üzerine meyve görüntülerini uv baskı teknolojisi ile gerçekleştirdik. Pleksi üzerine uv baskı işlemi, pleksiglas plakanın arkasına doğrudan baskı yapılmasına izin verir. Mürekkepler, UV ışınları ile substrata katılaştırılır ve sabitlenir. Aycopy Reklam ve Baskı Merkezi dekorasyon farkı ile uv baskı işlemlerini sadece pleksi üzerine değil; cam baskı, ahşap baskı, kompozit baskı, metal baskı, seramik baskı ve diğer düz sert yüzeylerin üzerine baskı yapabilmekteyiz.

Pleksi uv baskı, şeffaf pleksi üzerine pleksi uv baskı ve diğer sert malzemeler üzerine uv baskı sayesinde evinizin dekorasyonu için tablolar, işyerleriniz için reklam tabelaları, işyerleri için isim ve logo tabelaları, mağazalar için duvar reklamları, okullar için isim tabelaları, yine okul devlet kurumları ve iş yerleri için gösterge levhaları, park ve bahçeler için tabelalar yüksek çözünürlük ve renk kalitesiyle hazırlanabilmektedir. Aycopy Reklam ve Baskı Merkezi bünyesinde cam baskı, pleksi uv baskı nedir, ahşap baskı, kompozit baskı, seramik baskı, lamine baskı, metal baskı ve tüm sert yüzeylere uv baskı işlemleri ileri teknoloji ürünü olan makinelerimizle uygun fiyat ve yüksek kalite ile yapılmaktadır.

Sert zemine uv baskı süreci

Pleksi uv baskı mürekkepleri doğrudan sert bir ortama yayan çok yenilikçi bir yüksek kaliteli baskı işlemidir. Bu yüksek teknoloji işlemi, cam, pleksiglas, metal ahşap veya pvc gibi çok çeşitli sert malzemeler üzerinde doğrudan baskı yapılmasına izin verir. Mürekkepler katılaşır ve UV ışınları ile yüzeye bağlanır ve hem iç hem de dış ortam koşullarında büyük direnç sağlar.

Pleksi Özellikleri

Pleksi uv baskı, ışık geçirgenliği yüksek ve darbelere karşı dayanıkdır. Pleksiglas’ın ışık geçirgenliği cama oranla %92’dir. Darbelere karşı dayanıklılığı ise camda 6 kat daha fazladır. Keskin kenarlı değildir. Yaralanmalara sebep olmaz. Isı geçirgenliği camdan %20 daha azdır.

(Döküm) Pleksiglas iklim şartlarına karşı dirençlidir. Pak, şeffaf ve floresan renklerde üretilir ve plastiklere oranla iklim şartlarına daha dirençlidir. Solmaz, kırılmaz. Pleksi uv baskı, iç ve dış mekanlarda rahatlıkla kullanılır.

(Döküm) Pleksiglas ısıya dayanıklıdır. Döküm Pleksiglas kalınlıklarına göre 75° C’den itibaran yumuşar ve şekil vermeye hazır hale gelir.

(Döküm) Pleksiglas bakır sertliğindedir.

Pleksiglas’a istenen form rahatlıkla verilir. İstenen forma girmesi için Alglas Pleksi’ye 120°-150° C’e yeterlidir. Soğuduktan sonra verdiğiniz form sabit kalır.

 

Yorum Yapın

WhatsApp chat